Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Zvolen

AKTUÁLNE OZNAMY

Zvolenské noviny obnovené

Mesto 27. augusta spúšťa distribuovanie Zvolenských novín do domácností. Noviny nájdu obyvatelia Zvolena vo svojej schránke každý mesiac vložené v novinách Echo.

viac...


 

Nová mobilná aplikácia

Okrem novín pribudne v meste ďalší informačný kanál. Vďaka aplikácii U nás doma budete mať odteraz všetky informácie po ruke vo vašom mobilnom telefóne. Stihnite si ju od pondelku 24.8.

viac...


 

Uzávierka rodinnej cyklocestičky Zvolen-Sliač

img_1911kieyl.png

Oznamujeme cyklistickej verejnosti, obyvateľom a návštevníkom mesta Zvolen, že z dôvodu vykonávania II. kosby ochrannej hrádze rieky Hron, ktorú bude realizovať správca toku Slovenský vodohospodársky podnik, š.p., OZ B. Bystrica, Správa povodia stredného Hrona, bude cyklocestička uzatvorená pre verejnosť nasledovne:
v termíne od 24. augusta 2015 (pondelok) do 28. augusta 2015 (piatok) denne vždy od 06:00 do 14:00
 po 14:00 –tej hodine ...viac...


 

OZNAM o verejnom pripomienkovaní aktualizácie strategického dokumentu Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Zvolen na obdobie 2014 – 2020

Mesto Zvolen oznamuje verejnosti, že v období 17.8.2015 – 13.9.2015 sa uskutoční verejné pripomienkovanie aktualizácie strategického dokumentu Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Zvolen na obdobie 2014 – 2020.

viac...


 

Asociálni občania v meste Zvolen očami Mestskej polície

Mestská polícia Zvolen venuje neustálu pozornosť problematike narúšania verejného poriadku asociálnymi a neprispôsobivými občanmi, ktorí sa dennodenne zdržiavajú na očiach verejnosti a dopúšťajú sa rôznej priestupkovej činnosti, avšak výnimkou nie sú prípady trestného protiprávneho konania. Podľa našich odhadov sa na území mesta Zvolen pohybuje cca 60 až 80 občanov, ktorí prespávajú na ulici. Ich počet je pohyblivý a závisí od ročného obdobia.

viac...


 

Oznam o čiastočnej uzávierke na miestnej komunikácii - výjazd z kruhového objazdu v ulici T.G.Masaryka

V termíne od 18. augusta 2015 (utorok) od 08:00 do 31. augusta 2015 (pondelok)  do 18:00  parkovacia plocha pri OD LIDL Zvolen T.G.Masaryka pre verejnosť uzatvorená. V rámci realizácie stavby bude uskutočnená aj oprava miestnej komunikácie spájajúcej parkovisko OD LIDL s kruhovým objazdom.

viac...


 

Psíčkari v meste

Každý majiteľ resp. držiteľ psa by mal zodpovedne pristupovať k svojim povinnostiam a dodržiavať podmienky držania psov.  Aj v našom meste sa kopia oznámenia a sťažnosti na nezodpovedných psíčkarov, ktorí odmietajú napr. odpratávať výkaly po svojich miláčikoch, ponechávajú ich bez dozoru alebo nezabránia ich voľnému pohybu okrem priestorov na to určených. Je dôležité, aby naše mesto, v ktorom žijeme bolo bezpečné, detské ihriská čisté a občania spokojní.

viac...


 

Stará radnica sa sťahuje

Z dôvodu rekonštrukcie objektu Starej radnice bude od 10.8.2015 Oddelenie kultúry a športu a Informačné centrum dočasne presunuté do Domu služieb na Ul.Kozáčeka II. Informačné centrum bude naďalej zastihnuteľné na tel.čísle 045/542 92 68, pracovníci Odd.kultúry a športu na mobilných telefónoch.

viac...


 

Mesto bude mať Radu seniorov

Konalo sa prvé stretnutie Rady seniorov. 16 seniorov prijalo pozvanie primátorky na zasadnutie. Rada seniorov by mala byť poradným orgánom primátora mesta podobne ako v iných mestách.

viac...


 

V meste pribudla kamera

Od júna pribudla kamera na križovatkách Študentská – Jilemnického a Študentská – Moyzesova. Má dohliadať predovšetkým na bezpečnosť žiakov pri ich presunoch do a zo škôl, zároveň sledovať plynulosť premávky. Kamerou je monitorovaný priestor pred samotnou ZŠ Jilemnického a vysokoškolskými internátmi.

viac...


 

Čiastočná uzávierka na ceste č. I/50 v úseku mosta pod Pustým hradom

Oznamujeme motoristickej verejnosti, obyvateľom a návštevníkom mesta Zvolen, že z dôvodu opravy a výmeny mostných záverov na moste Pustý hrad Zvolen (ev. č. 50-178) bude v termíne od 11. júla 2015 (sobota) od 08:00 do 30. augusta 2015 (nedeľa)  do 18:00 čiastočne uzavretá cesta č. I/50 práve v úseku mosta.  

viac...


 

Upozornenie na možné zvýšenie hluku v mesiacoch júl až september

Dovoľujeme si Vás upozorniť na možnú zvýšenú hlučnosť nad mestom Zvolen a jeho okolím. V mesiacoch júl až september bude prebiehať príprava prezentácie letectva Ozbrojených síl Slovenskej republiky na domáce a zahraničné letecké dni. 

viac...


 

Letné osvieženie na kúpalisku Neresnica

Využite služby kúpaliska Neresnica, ktoré sú k dispozícii každý deň od 26. júna až do 1. septembra  2015 v čase od 10.00 do 18.00 hod.

viac...


 

Zvolenské komunitné centrum je vzorom pre všetky v kraji

Vedúci pracovníci komunitných centier z celého banskobystrického kraja sa zišli vo Zvolene, aby diskutovali o svojej práci, a navzájom si vymenili skúsenosti. Stretnutie za účasti splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Petra Polláka a riaditeľa banskobystrickej regionálnej kancelárie úradu Mariána Baloga sa uskutočnilo vo zvolenskom komunitnom centre Romano Jilo. Práve Balog ho označil za príklad fungovania komunitnej práce.

viac...


 

BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÝ ODPAD – ZELENÝ

Vážení občania mesta Zvolen, chceme Vám pripomenúť, že od 19.3.2015 sa vykonáva vývoz biologicky rozložiteľného odpadu – zeleného, z údržby zelene, trávnikov, záhrad, parkov, stromov a kríkov, rastlinné zvyšky zo záhrad, lístie, tráva, orezy zo stromov, šupky zo zeleniny a ovocia, plody zo záhrad.

viac...


 

PODUJATIA A AKCIE

Regionálne olympijské hry a Depeche mode

Pozývame vás na výnimočné športovo-kultúrne podujatie, ktoré sa uskutoční v dňoch 29.8. a 30.8. Športové súťaže v deviatich kategóriách prístupné pre ľudí sa budú odohrávať na šiestich rôznych miestach a všetko slávnostne ukončí vyhlásenie výsledkov na Námestí SNP spojené s koncertmi.

viac...


 

Cyklojazda SNP

Pozývame na Cyklojazdu SNP, ktorá sa uskutoční dňa 29.8. o 9:00 so začiatkom pri Valaške, smerovať bude do Banskej Bystrice so zastávkami Sliač-Veľká lúka-Hronsek-Vlkanová.

viac...


 

SIAF - Medzinárodné letecké dni od 29.do 30.8.2015, Letisko Sliač

Najväčší letecký sviatok na Slovensku, Medzinárodné letecké dni Slovak International Air Fest 2015 sú rešpektovanou udalosťou doma aj v zahraničí. Svedčí o tom doposiaľ historicky najvyššia potvrdená účasť svetoznámych akrobatických skupín. Areál Leteckej základne Sliač ponúkne v dňoch 29. a 30. augusta umenie pilotov a krásu leteckej techniky. Tešiť sa môžeme na viac ako 20 účastníkov z celého sveta.

viac...


 

Výstup na Pustý hrad

23.ročník Výstupu na Pustý hrad nebude len príjemnou turistikou, ale aj kultúrnou udalosťou. Pripomenieme si 50. výročie Štúrovho Zvolena a oslávime spoločne dvesté narodeniny Ľudovíta Štúra. To všetko už 5.septembra.

viac...


 

Zvolenské hudobné povstanie

Už desiaty ročník Zvolenského hudobného povstania vás opäť pozýva do mesta zabaviť sa. Uskutoční sa dňa 29.8. o 17:00 na Námestí SNP.

viac...


 

Dolu Hronom

S cieľom upozorniť na dôsledky prehradzovania vodných tokov, osobitne rieky Hron, sme pripravili putovanie od prameňa Hrona pod Kráľovou hoľou po jeho ústie do Dunaja pri Štúrove. Malé vodné elektrárne sa dajú stavať aj inak, ako celým prehradením vodného toku. Preto dostala prvá kampaň Za živé rieky podtitul Dolu Hronom.

viac...


 

ZVOLEN SKATE CUP 2015

Pozývame vás na Zvolen skate cup 2015. Zvolenská súťaž s dlhoročnou tradíciou nebude chýbať ani tento rok. Akcia prebehne 5.9. od 12:00. Môžte sa tešiť na deň plný skateboardingu, jedla, piva a pekných dievčat!

viac...


 

Popoludnie s Heurékou

Heuréka vás pozýva na podujatie vo Fun zóne. Ukážkové hodiny Yamaha class, Hudobné a tanečné vystúpenia, tvorivé dielne a mnohé iné.

viac...


 

Živý trh (za živce)

Dňa 10.9.2015 vás pozýva na Živý trh do Fun zóny. Bude to trh domácich produktov a výrobkov spojený s módnou prehliadkou, ukážkou remesiel, prednáškou o parku Lanice, koncertom a zábavným šachom.

Platiť sa bude dať len živcami.

viac...


 

Všetko o ženách - divadelné predstavenie

Palace Sliač-Kúpele vás pozýva na divadelné predstavenie Všetko o ženách. Dňa 10.9. o 19:00.

viac...


 

Výstava bonsajov

Pozývame vás na výstavu bonsajov, ktorá sa uskutoční v dňoch 12-13.9. 2015 na Zvolenskom zámku. V sobotu 9:00-18:00 a v nedeľu 9:00-16:00. Spojené s ukážkou tvarovania bonsajov a predajom.

viac...


 

Výstava Everest v Lesníckom a drevárskom múzeu

Výstava pri príležitosti 30.výročia prvého výstupu Slovákov na Mont Everest a 80.výročie narodenia Jozefa Psotku. V Lesníckom a drevárskom múzeu, vstup voľný.

viac...


 

KAPRÁLOVA TRUHLICA

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica Vás pozýva na Nočné predstavenie na Starom zámku KAPRÁLOVA TRUHLICA v termínoch 10. júl, 31. júl, 28. august, 12. september. Účinkujú: Historicko hudobné a divadelné združenie Tormen a Skupina historického šermu Ricasso.

viac...


 

MUŠKETIERI

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica Vás pozýva na historické predstavenie MUŠKETIERI na Starý zámok do Banskej Štiavnice v termínoch 30. - 31. máj, 11. - 12. júl, 1. - 2. august, 12. - 13. september. Účinkujú: Historicko hudobné a divadelné združenie Tormen a Skupina historického šermu Ricasso.

viac...


 

ÚRADNÉ OZNAMY

Územné rozhodnutie o umiestnení stavby a využitia územia pod názvom: IBV PODBOROVÁ - ZVOLEN BOROVIANSKA UL.

M E S T O  Z V O L E N
spoločný obecný úrad - odbor stavebnej správy
Námestie slobody 22, 960 01 Zvolen
Č. j.: SÚ 2450/2015-Šu                                                                                          Zvolen, dňa 19.8.2015
Vybavuje: Ing. Ján Šutý
Tel.: 045/5303 221
 
ÚZEMNÉ ROZHODNUTIE
Mesto Zvolen, ako stavebný úrad príslušný podľa § 117 ods. 1 zákona č. 50/1976 Zb. o územnom ...viac...


 

Oznámenie o kolaudačnom konaní k povoleniu užívať stavbu pod názvom: „Zvolen, Sekier -Lazy: Zahustenie TS Sekier 3“

M E S T O  Z V O L E N
spoločný obecný úrad - odbor stavebnej správy
Námestie slobody 22, 960 01 Zvolen
Č. j.: SÚ 2592/2015-2-ozn.Po                                                                  Zvolen, dňa 13.08.2015
Vybavuje: Ing. Soňa Poláčiková
Tel.: 045/5303 223
 
VEREJNÁ VYHLÁŠKA
OZNÁMENIE
O ZAČATÍ KOLAUDAČNÉHO KONANIA A NARIADENIE ÚSTNEHO POJEDNÁVANIA
 
Stredos ...viac...


 

Stavebné povolenie stavby pod názvom: „Zastrešenie bytového domu vo Zvolene, Gagarinova 2418/85-93“

M E S T O  Z V O L E N
spoločný obecný úrad - odbor stavebnej správy
Námestie slobody 22, 960 01 Zvolen
Č. j.: SÚ 1649/2015-4-rozh.Po                                                                    Zvolen, dňa 10.08.2015
Vybavuje: Ing. Soňa Poláčiková
Tel.: 045/5303 223
 
VEREJNÁ VYHLÁŠKA
STAVEBNÉ POVOLENIE
Mesto Zvolen, ako stavebný úrad príslušný podľa § 117 ods. 1 zákona č. 50 ...viac...


 


Deutch version
English version
Francúzska verzia
Magyar verzió
Poľská verzia

7357627

28.8.2015
Úvodná stránka