Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Zvolen

AKTUÁLNE OZNAMY

Upozornenie na prejazd cyklistického pelotónu okresom Zvolen

Dovoľujeme si upozorniť vodičov na prejazd cykloturistickej non stop jazdy Trnava – Rysy okresom Zvolen. Vo štvrtok, 30. júla 2015 by sa mal približne 120 členný pelotón spolu so sprievodnými vozidlami podľa usporiadateľa podujatia pohybovať po nasledovných trasách:

viac...


 

Polícia upozorňuje vodičov na zlé parkovanie

Mestská polícia vo Zvolene prostredníctvom vyhotovených písomných výziev upozorňuje vodičov, ktorí svoje vozidlá parkujú na chodníkoch alebo verejnej zeleni, že týmto konaním porušujú ustanovenia § 25 ods. 1, písm. q) a s) zákona NR SR č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke v znení neskorších predpisov. Porušenie uvedeného ustanovenia zákona môže mať za následok prejednanie skutku v priestupkovom konaní.

viac...


 

Mestská polícia preverovala konzumáciu alkoholu u mladistvých

V dňoch 17.07. 2015 a 18.07.2015 vo večerných a nočných hodinách príslušníci MsP Zvolen v súčinnosti hliadkami OO PZ Zvolen, kde jednu z hliadok sprevádzal služobný pes, vykonali bezpečnostno – preventívnu akciu zameranú na dodržiavanie zákona NR SR č. 219/1996 Z. z. o ochrane pred zneužitím alkoholických nápojov v mestských podnikoch a zariadeniach.

viac...


 

V meste pribudla kamera

Od júna pribudla kamera na križovatkách Študentská – Jilemnického a Študentská – Moyzesova. Má dohliadať predovšetkým na bezpečnosť žiakov pri ich presunoch do a zo škôl, zároveň sledovať plynulosť premávky. Kamerou je monitorovaný priestor pred samotnou ZŠ Jilemnického a vysokoškolskými internátmi.

viac...


 

Mesto má občianske hliadky

Od prvého júla mesto Zvolen spustilo pilotný projekt občianskych hliadok. Ide o predvoj projektu rómskych občianskych hliadok, ktorý by mal koncom roka odštartovať ako súčasť národného projektu: zamestnanosť.

viac...


 

Čiastočná uzávierka na ceste č. I/50 v úseku mosta pod Pustým hradom

Oznamujeme motoristickej verejnosti, obyvateľom a návštevníkom mesta Zvolen, že z dôvodu opravy a výmeny mostných záverov na moste Pustý hrad Zvolen (ev. č. 50-178) bude v termíne od 11. júla 2015 (sobota) od 08:00 do 30. augusta 2015 (nedeľa)  do 18:00 čiastočne uzavretá cesta č. I/50 práve v úseku mosta.  

viac...


 

Upozornenie na možné zvýšenie hluku v mesiacoch júl až september

Dovoľujeme si Vás upozorniť na možnú zvýšenú hlučnosť nad mestom Zvolen a jeho okolím. V mesiacoch júl až september bude prebiehať príprava prezentácie letectva Ozbrojených síl Slovenskej republiky na domáce a zahraničné letecké dni. 

viac...


 

Letné osvieženie na kúpalisku Neresnica

Využite služby kúpaliska Neresnica, ktoré sú k dispozícii každý deň od 26. júna až do 1. septembra  2015 v čase od 10.00 do 18.00 hod.

viac...


 

Otvorenie Fun zóny na námestí

Mesto Zvolen zveľaďuje verejné priestory. Rozhodlo sa pre občanov spríjemniť otvorenú zónu pri katolíckom kostole. Od 10. júla otvorí pre nich Fun zónu - preliezačku pre deti, plochu na cvičenie, bar, knižnicu, všetko doplnené paletovým nábytkom.

viac...


 

Zvolenské komunitné centrum je vzorom pre všetky v kraji

Vedúci pracovníci komunitných centier z celého banskobystrického kraja sa zišli vo Zvolene, aby diskutovali o svojej práci, a navzájom si vymenili skúsenosti. Stretnutie za účasti splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Petra Polláka a riaditeľa banskobystrickej regionálnej kancelárie úradu Mariána Baloga sa uskutočnilo vo zvolenskom komunitnom centre Romano Jilo. Práve Balog ho označil za príklad fungovania komunitnej práce.

viac...


 

BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÝ ODPAD – ZELENÝ

Vážení občania mesta Zvolen, chceme Vám pripomenúť, že od 19.3.2015 sa vykonáva vývoz biologicky rozložiteľného odpadu – zeleného, z údržby zelene, trávnikov, záhrad, parkov, stromov a kríkov, rastlinné zvyšky zo záhrad, lístie, tráva, orezy zo stromov, šupky zo zeleniny a ovocia, plody zo záhrad.

viac...


 

Oznámenie o preventívnych protipožiarnych kontrolách

Vážení občania,

tak ako po iné roky aj tohto roku, v zmysle zák. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov, sa budú v rodinných domoch a u drobných podnikateľov Mestom Zvolen (prostredníctvom f. SEPO) vykonávať PREVENTÍVNE PROTIPOŽIARNE KONTROLY

viac...


 

PODUJATIA A AKCIE

Turistické podujatie - Výstup na Slavkovský štít (2452 m) - Vysoké Tatry

Dňa 15.8.2015 vás pozývame na turistické podujatie - Výstup na Slavkovský štít (2452 m) - Vysoké Tatry.

viac...


 

Festival Koliesko

Pozývame vás na 25.ročník folklórneho festivalu Koliesko, ktorý sa uskutoční v dňoch 30.7 až 2.8.2015 v Kokave nad Rimavicou.

viac...


 

Prichádza Country záhrada

Mesto Zvolen pozýva na tradičnú country zábavu v záhrade, ktorá sa uskutoční dňa 14.8. v Parku Ľudovíta Štúra o 17:30. Vstup je zdarma. 

viac...


 

Deň sídliska Sekier

Dňa 15.8. sa uskutoční Deň sídliska Sekier. Súčasťou bude volejbalový turnaj, beh okolo vodnej nádrže Môťová, rôzne aktivity a hry pre deti a koncert kapely PaciPacifik.

viac...


 

Beh okolo vodnej nádrže Môťová

Pozývame vás na prvý ročník behu okolo priehrady Môťová, ktorý sa uskutoční dňa 15.8. o 10:00.

viac...


 

Joga vo Fun zóne

Pozývame vás na cvičenie jogy s perfectlimperfect, dňa 22.7. o 7.00 a 29.7. o 20:00. Čaká vás jedna ranná a jedna večerná lekcia priamo v centre mesta. Potrebná je vlastná podložka, pohodlné oblečenie a chuť cvičiť.

viac...


 

Cyklobus zo Zvolena

Pozývame vás na dobrodružnú cyklocestu okolím Zvolena. Spúšťame cyklobus, ktorý sa bude pohybovať na trase Sliač - Zvolen - Banská Štiavnica alebo Sliač - Zvolen - Králiky. Rezervácia lístkov VÝHRADNE cez internetový rezervačný systém www.cyklobus.centralslovakia.eu

viac...


 

Ateliér pod nosom

Mesto Zvolen a Zvolenská sedmička Vás dňa 31. 7. 2015 pozýva na Ateliér pod nosom 2015 - Plenér združenia výtvarných umelcov Zvolenská sedmička od 15.00 hod. na Námestí SNP vo Zvolene. O 20.00 hod. koncert hudobnej skupiny Peacock Ball.

viac...


 

LES

Lesy slovenskej republiky, štátny podnik, Lesnícke a drevárske múzeum Zvolen Vás pozýva na vernisáž výstavy LES - kolekcia odevov a textílií značky Puojd a sedacích vakov Tuli dňa 9. 6. 2015 o 18:30 hod. v Lesníckom a drevárskom múzeu, Nám. SNP 35 vo Zvolene.

viac...


 

Verejná zbierka na obnovu busty Jozefa Cígera Hronského

Dovoľujeme si Vás upozorniť na prebiehajúcu verejnú zbierku na obnovu busty Jozefa Cígera Hronského. V prípade záujmu môžete ľubovoľný príspevok zaslať na číslo účtu 4021156344/7500. Srdečne ďakujeme.

viac...


 

KAPRÁLOVA TRUHLICA

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica Vás pozýva na Nočné predstavenie na Starom zámku KAPRÁLOVA TRUHLICA v termínoch 10. júl, 31. júl, 28. august, 12. september. Účinkujú: Historicko hudobné a divadelné združenie Tormen a Skupina historického šermu Ricasso.

viac...


 

MUŠKETIERI

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica Vás pozýva na historické predstavenie MUŠKETIERI na Starý zámok do Banskej Štiavnice v termínoch 30. - 31. máj, 11. - 12. júl, 1. - 2. august, 12. - 13. september. Účinkujú: Historicko hudobné a divadelné združenie Tormen a Skupina historického šermu Ricasso.

viac...


 

ÚRADNÉ OZNAMY

Oznámenie o začatí konania vo veci žiadosti o vydanie súhlasu na výrub drevín

Mesto Zvolen
Spoločný obecný úrad – odbor stavebnej správy
Námestie slobody 22, 96001 Zvolen
 
Informácie o začatých správnych konaniach
 
Podľa § 82 ods. 7 zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov Vás upovedomuje o začatých správnych konaniach, v ktorých môžu byť dotknuté záujmy ochrany prírody a krajiny.
 
Potvrdenie záujmu byť účastníkom v konkrétno ...viac...


 

Oznámenie o začatí konania vo veci žiadosti o vydanie súhlasu na výrub drevín

Mesto Zvolen
Spoločný obecný úrad – odbor stavebnej správy
Námestie slobody 22, 96001 Zvolen
 
Informácie o začatých správnych konaniach
 
Podľa § 82 ods. 7 zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov Vás upovedomuje o začatých správnych konaniach, v ktorých môžu byť dotknuté záujmy ochrany prírody a krajiny.
 
Potvrdenie záujmu byť účastníkom v konkrétno ...viac...


 

Oznámenie o stavebnom konaní stavby pod názvom: „ CENTRAL PARK ZVOLEN ZÁPAD, obchodné centrum so zameraním na služby “, I.Etapa: - Rekonštrukcia materskej školy na polyfunkčný objekt.

M E S T O   Z V O L E N
spoločný obecný úrad – odbor stavebnej správy
Námestie Slobody 22, 960 01 Zvolen
Č.j.: SÚ 2405/2015/1-ozn.                                                                                    Zvolen 14.07.2015
Vybavuje: PhDr. Šalát Ján
č.t.:045/5303273
V e r e j n á    v y h l á š k a
OZNÁMENIE
o začatí stavebného konania
CENTRAL PARK, s.r.o., Jesenského 1115, ...viac...


 

Stavebné povolenie stavby pod názvom: Stavebné úpravy v byte č. 1,2 na 1. poschodí v bytovom dome na ulici A.Nográdyho č. 561/2 vo Zvolene

M E S T O  Z V O L E N
spoločný obecný úrad - odbor stavebnej správy
Námestie slobody 22, 960 01 Zvolen
Č. j.: SÚ 1847/2015-3-rozh.Po                                                                        Zvolen, dňa 13.07.2015
Vybavuje: Ing. Soňa Poláčiková
Tel.: 045/5303 223
VEREJNÁ VYHLÁŠKA
STAVEBNÉ POVOLENIE
Mesto Zvolen, ako stavebný úrad príslušný podľa § 117 ods. 1 zákona č. 50/1976 ...viac...


 


Deutch version
English version
Francúzska verzia
Magyar verzió
Poľská verzia

7164532

28.7.2015
Úvodná stránka