Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 4
Zvolen
 
 

Jesenný zber biologicky rozložiteľného odpaduVytlačiť
 

Jeseň je obdobím, kedy naše okolie hrá všetkými farbami. Jeseň je tiež neodmysliteľne spojená s intenzívnym padaním lístia a sezónnymi prácami v záhrade, pri ktorých vzniká väčšie množstvo biologicky rozložiteľného odpadu -  bioodpadu (BRO). Niektorí obyvatelia sa s ním vysporiadajú v rámci svojej záhrady enviromentálne najvhodnejším spôsobom a to skompostovaním, alebo využijú jeho celoročný zber prostredníctvom 240 l hnedých zberných nádob v IBV, 660l hnedých zberných nádob v KBV.

Vzniklo Vám v túto jeseň v záhradách o niečo viac BRO ?

Mesto Zvolen oznamuje, že v zmysle vyhlášky 322/2017 Z.z., zabezpečí v dňoch 19.11.2018 až 15.12.2018  jesenný zber biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu zo záhrad (konáre, lístie, tráva a pod.) prostredníctvom zberných dvorov na ul. M.R.Štefánika 3355 a Lieskovskej ceste 15 (odbočka na Bakovu jamu). Odpad v uvedených zberných dvoroch je možné odovzdať v pracovných dňoch od 7.00 do 15.00 hod. a v sobotu v zbernom dvore na Lieskovskej ceste od 7.00 do 13.00 hod. Odovzdanie odpadu pre občanov mesta Zvolen je bezplatné.

Účelom jesenného zberu biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu zo záhrad je zvýšenie kvality vykonávania triedeného zberu v meste.


 
 


Deutch version
English version
Francúzska verzia
Magyar verzió
Poľská verzia
Úvodná stránka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Website Security Test